Ana Sayfa | Haberler | Sektörel | Orman Ürünleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Orman Ürünleri Blog Yazısı

ORMAN ÜRÜNLERİ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Orman Ürünleri

Orman Ürünleri denildiği zaman aklımıza daha çok dış cephe, dış yüzey kaplamak ve kapatmak olarak canlanmaktadır. Nitekim genellikle de bu şekilde kullanılmaktadır. İnşaat sektörü başta olmak üzere çeşitli yaşam alanlarının çoğunda orman ürünlerine rastlamaktayız. İnşaat sektörünün olmazsa olmazlarından bir tanesi olan ahşap ürünleri farklı şekillerde sektörde yer almaktadır. İnşaat alanının kapatılması, etrafının çevrilmesi ile birlikte eski sistemlere göre daha sağlam ve daha temiz oluşu gözle görülür bir fark ve avantaj sağlamış, aktif olarak birçok şirketin kullanılmasın etken rol oynamıştır.

 Dinlenme alanlarının olmazsa olmazı Pergole.

Yaz mevsiminde sıcakların artmasıyla birlikte çabuk yorulabiliyor ve dinlenebileceğimiz gölge bir yer arayışına girebiliyoruz. Özel mülk ve kamu alanları için Pergola hizmeti çok yararlı olup, yorulan ve sıcaktan bunalan kişi için hayati önem taşımaktadır. Şık tasarımları ve eşsiz görüntüsüyle olduğu yerde direk ön plana çıkan Pergola’laların kalitesini, pergola malzemesi belirlemektedir.

Çeşit çeşit farklı model ve tarzda yapılabilen pergola sistemleri yapılacağı ortama göre hazırlanırken, boyutu, kurulacağı ortamın genişliği alan yeterliliği gibi bir çok önemli hususun incelenmesinide beraberinde getirmektedir. Ayrıntılı ve kaliteli işçilik gerektiren pergola malzemeleri ile şık ve tasarım açısından göz kamaştırıcı pergola sahibi olabilirsiniz.

Kereste Alınırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Orman ürünü alırken nelere dikkat edilmeli? Kereste bakarken araştırılması, bakılması gereken durumlar nelerdir? Gibi aklınızda bir çok soru doğabilir. Kereste alırken ürünün içesinde çok fazla çatlak olmamalıdır. Çürük bir yapıda olan ürünler zamanla çok fazla deforme olabilir, sorun çıkarabilir. Kereste satın alırken çürük olmadığı iyice kontrol edilmelidir.

Duvar bölmeleri için en güvenilir malzeme Plywood.

Plywood, duvar bölmeleri oluşturmada ki en önemli malzemedir. Sesin yayılmasını önlemek, sağlamlık, ürünün sert dayanıklı yapısı sayesinde kolay deforme olmadan kullanım alanına uygun olacak şekilde değerlendirilebilir.

Osb ürünü avantajları.

OSB’nin çok yönlü avantajlara sahip olup, Osb fiyat konusunda bazı paneller ve çatı kaplaması için kullanıldığında daha az kaygan hale getiren dokulu bir yüzeye sahip olduğu için çok fazla değişiklik gösterebilir.

 

Ağustos 13, 2019
SEKTÖREL
Whatsapp Satış Hattı
Acar Orman ile iletişime geçtiğiniz için teşekkürler!